XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO
W ramach kółka eTwinning uczniowie naszej szkoły realizują międzynarodowy projekt pt.” The role and position of women in the modern world”. Nawiązaliśmy współpracę z 2 zagranicznymi szkołami: Fritz-Schumacher Schule w Hamburgu (Niemcy) oraz Hidayet Aydogan Sosyal Bilimler Lisesi w Kayseri (Turcja). Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów na temat roli kobiet we współczesnym świecie, poznanie inspirujących kobiet, które miały wpływ na zmianę świata, praw kobiet, równość płci, poznanie problemów kobiet w różnych częściach świata, rozwijanie krytycznego myślenia i kreatywności wśród uczniów oraz rozwijanie umiejętności językowych, cyfrowych i pracy zespołowej. W środę 09.04.2025r. odbyło się pierwsze spotkanie online z zagranicznymi szkołami, na którym przedstawiono międzynarodowe zespoły – uczniowie dokonali indywidualnych prezentacji, a także przedstawili prezentacje o swojej szkole, mieście i kraju. Ogłoszony został konkurs na logo projektu, dokonaliśmy podziału zadań i omówiliśmy harmonogram działań projektowych.
7 maja 2025r. odbyło się kolejne spotkanie online w ramach kółka eTwinning. Tym razem uczniowie przygotowali prezentacje o 3 wpływowych kobietach z poszczególnych państw: Polski, Niemiec i Turcji. Nasze uczennice przedstawiły wyniki ankiety przeprowadzonej w szkole na temat wiedzy społeczności szkolnej dotyczącej praw kobiet i równości płci. Tureccy uczniowie przygotowali mapę wraz z krótkim opisem dot. problemów z jakimi borykają się kobiety w różnych częściach świata. Z radością informujemy, że w wyniku głosowania na logo projektu zwyciężyło logo zaprojektowane przez naszą uczennicę – Marię Ostrowską z klasy 3D. Gratulujemy!
W poniedziałek 26.05.25r. w ramach działań projektowych kółka eTwinning uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii praw kobiet na świecie. Wykład poprowadził p. Karol Rybicki.
W czwartek 12.06.25r. odbyło się ostatnie spotkanie online uczniów z Polski, Niemiec i Turcji w ramach kółka eTwinning. Uczniowie zaprezentowali przygotowane podcasty, wzięli udział w grze Kahoot oraz wirtualnym escape roomie, które nie tylko uatrakcyjniły wydarzenie, ale także sprzyjały integracji i rozwijaniu kompetencji językowych i cyfrowych. Uczniowie z dużym entuzjazmem podeszli do działań i wyrazili chęć kontynuowania współpracy również w formie spotkań stacjonarnych, co mogłoby jeszcze bardziej wzmocnić relacje partnerskie między szkołami. Chcielibyśmy, aby nasza współpraca w ramach projektu eTwinning mogła w przyszłości przenieść się również do świata rzeczywistego – spotkania na żywo z partnerami projektu byłyby dla nas niezwykłym doświadczeniem i kolejnym krokiem w budowaniu międzynarodowych relacji.